SHPËRNDAJE

Joshua mbetet “mbret” i botës në boks.

Anthony Joshua është rikonfirmuar kampion i botës në peshat e rënda në boks, duke mbrojtur titujt IBF, WBA dhe IBO.

Britaniku e mposhti boksierin nga Kameruni, Carlos Takam në një meç të zjarrtë në Cardiff.

Kjo ishte fitorja e 20 në 20 meçe deri më tani në karrierë për Joshuan, që të gjitha të përfunduara para kohe, thjesht i mahnitshëm