SHPËRNDAJE

Pas këtyre tetë ndeshjeve, vetëm dy skuadra kanë siguruar kalimin në fazën tjetër, Barcelona dhe Manchester City.

Barcelona do të kualifikohet si liderë e Grupit C me 12 pikë, ndërsa City nga po i njëjti grup me 8 pikë.

Kujtojmë se më herët fazën e Grupeve e kanë kaluar edhe 10 skuadra tjera,
Dortmund,
Arsenal,
PSG,
Atletico Madrid,
Bayern Munich,
Real Madrid,
Juventus,
Leicester,
Monaco dhe
Leverkusen, ndërsa në xhiron e fundit do të mësohen edhe katër skuadrat e fundit.