SHPËRNDAJE

Ëesley Sneijder sot i kë ‘vendosur këpucët në gozhdë’.

Holandezi është pensionuar nga futbolli aktiv pas një karriere të gjatë dhe mjaftë të suksesshme.

35 vjeçari ka luajtur skuadra me renome, si Ajax, Real Madrid e Inter.

Në vitin 2010 Sneijder kishte fituar Ligën e Kampionëve me Interin.