SHPËRNDAJE

Trajneri Julen Lopetegui është shkarkuar nga drejtimi i Spanjës, 1 ditë para startimit të Botërorit, vendim u mor nga drejtuesit e Federatës Spanjolle, pas zyrtarizmit si trajneri i ri Realit të Madridit.

Në këtë situatë Spanja mbetet pa trajner, dhe nuk dihet kush do të drejtojë skuadrën. Lopetegui arriti marrëveshjen te Reali pa dijeninë e drejtuesve të Spanjës, dhe kjo gjë nuk u kapërdi dot nga ata.

Lajmi për shkarkimin e Lopeteguit u bë publik nga presidenti i Federatës, Luis Rubiales, në një konferencë për shtyp. Gazetarët prisnin që në konferencë të dilte trajneri, por në vend të tij ka dalë presidenti Rubiales, i cili ka njoftuar shkarkimin.