SHPËRNDAJE

Mjekët dhe infermierët spanjoll u rreshtuan për të duartrokitur një të moshuar (77 vjeç) që ishte e para që dilte e gjallë në njësinë e tyre të kujdesit intensiv që nga fillimi i shpërthimit të koronavirusit, transmeton Indeksonline.

Punëtorët e spitalit në njësinë e kujdesit intensiv, të cilët ishin kujdesur për Isabel, u panë duke u mbledhur në maska ​​në fytyrën për t’i dhënë asaj një duartrokitje ndërsa duartrokiteshin nëpër repart.

sabel arriti me dorën e saj të djathtë për të ofruar një valë si një falënderim për punën e palodhshme të stafit të spitalit ndërsa u tërhoq.

Një nga mjekët i pëshpëriti në veshin e saj, ‘vazhdoni të bëni më mirë Isabel’.

Isabel u transferua në një repart të përgjithshëm katër ditë pasi u pranua në spital me pneumoni, ku ajo testoi pozitive për koronavirus dy ditë më vonë.