SHPËRNDAJE

Sulmuesi i Liverpool pas fitores mendon se favorit për ta fituar kampionatin anglez janë Chelsea dhe Manchester City.

“Mendoj se Chelsea dhe Manchester City janë favoritët kryesor për titull, por ne do të vazhdojmë të luftojmë”.

“Po punojmë shumë dhe jemi të fokusuar në dy ndeshet e ardhshme, kundër Sunderland dhe Tottenham. Eshtë vështirë të fitohet titulli, mirëpo në futboll nuk i dihet” ka thënë Suarez për mediet angleze.