SHPËRNDAJE

Mesfushori ferizajas që është edhe pjesë e Kombëares Shqiptare, aktualisht luan te Velje dhe ka shënuar një super gol.

Në ndeshjen ndaj Vigorg, që ishte e vlefshme për kreun e renditjes, Ramdani e ka treguar vetën.

Vendasit ishin duke udhëhequr 2-0, kur Ramadani në minutën e 29-të, ngushtoi diferencën me një gol të jashtëzakonshëm.

Ndeshje në fund u kthye nga Velje, duke fituar 4-3.

Vejle udhëheq kampionatin me 38 pikë në 18 ndeshje, ndërkohë që Viborg mban vendin e 3-të me pesë pikë më pak.