SHPËRNDAJE

CarloAncelotti

Trajneri, Carlo Ancelotti nuk do të mund ta drejtoj Real Madridin në dy ndeshjet e fundit të La Ligës.

Trajneri, Carlo Ancelotti është suspenduar me dy ndeshje nga Komisioni i Garës i La Ligës.

Trajneri italian këtë dënim e ka marr për gjestet që bëri në drejtim të gjyqtarit, Clos Gomez, gjatë ballafaqimit ndaj Valencias.

Kështu, ish trajneri i Milanit, PSG’s dhe Chelseas nuk do të mund ta drejtoj Real Madridin në dy ndeshjet e fundit të La Ligës, raporton AS.