SHPËRNDAJE

Cristiano Ronaldo tani ka filluar të mendon për trofeun e tretë “The Best”

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është shpallur lojtari më i mirë i FIFA-së, “The Best”, për vitin 2016.

Ky është trofeu i dytë rreshtë për Ronaldon, i cili fitoi Ligën e Kampionëve dhe La Ligën me Real Madridin dhe Kampionatin Evropian me Portugalinë.

Sipas të përditshmes sportive madrilene, AS, Cristiano Ronaldo tani ka filluar të mendon për trofeun e tretë “The Best”.

“Sfidat e Cristianos për Hat-Trick në ‘The Best’”, shkruan AS, transmeton presheva.com.

Ronaldo është favorit që ta fitoj edhe Topin e Artë, të pestin në karrierën e deritanishëm, sa ka edhe Lionel Messi. /presheva.com/