SHPËRNDAJE

Koronavirusi është një problem i madh në mbarë botën dhe tani zyrtarisht është etiketuar si pandemi nga Organizata Botërore e Shëndetit.

Deri tani, edhe disa të famshëm janë diagnostikuar me virusin infektiv.

Ka pasur më shumë se 125.000 raste me këtë virus, me mbi 4.500 vdekje në të gjithë botën.

Këtu keni listën e të famshmve që dolën pozitiv në testet e Covid-19.

Tom Hanks dhe gruaja e tij Rita Wilson

Lojtari i NBA-së, Rudy Gobert

Futbollisti i Italisë, Daniele Rugani

Ylli i NBA-së Donovan Mitchell

Janet, motra e Matthew Broderick

Nga Nguyen

Gruaja e kryeministrit kanadez, Sophie Grégoire Trudeau