SHPËRNDAJE

Pasditen e sotme në veri të Shqipërisë është ndjerë një tërmet i fortë.

Sipas qendrës evropiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 17:37.

Epiqendra ka qenë 18 km nga Fushë Arrëzi.

Edhe para disa ditësh disa tërmete kanë goditur Shqipërinë.