SHPËRNDAJE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka pritur në takim kryeministrin, Albin Kurti.

Kurti në konferencë shtypi bëri të ditur se nuk do t’i shtrëngojnë duart me presidentin, për shkak të parandalimit të koronavirusit.

Me të hyrë kryeministri Kurti në objektin e Presidencës, Thaçi i është drejtuar: “Kryeministër, e kemi ba pa duar”.

Takohen Thaçi dhe Kurti

Takohen Thaçi dhe Kurti

Gepostet von IndeksOnline am Freitag, 13. März 2020

Kujtojmë se, kërkesa e Kurtit që të takohet me Thaçin ishte që ky i fundit t’i reforohet Kurtit si kryeministër e jo si kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje.