SHPËRNDAJE

Njeriu i parë i FIFA-s, Sepp Bllater ka pranuar se ka qenë i habitur me faktin kur parë Leo Messin me “Topin e artë’ në duar.

“Të bëhem diplomat apo të them të vërtetën? Sinqerisht, edhe unë kam qenë i habitur kur kam parë që Messi po vjen për këtë çmim” ka konstatuar Blatter.

Shumica e ekspertëve të futbollit nuk kanë mundur të besojnë se pas humbjes në finale kundër Gjermanisë dhe ndeshjet nën nivelin e pritur, Leo Messi ka marrë çmimin si lojtari më i mirë i Kampionatit botërorë në futboll.