SHPËRNDAJE

Euro2016

Është prezantuar nga francezi Pogba topi zyrtar, që do të përdoret për ndeshjet e fazës finale të Euro 2016
Ai do të zëvendësojë topin e quajtur “Bel Gioco”, që u përdor gjatë fazës së ndeshjeve në grupe.

Struktura e topit është punuar për gjatë 18 muajve, duke marrë elementet më të mirë edhe të topit ‘Brazuca’, që u përdor në botërorin e fundit në Brazil.

Topi zyrtar është testuar nga uellsiani Gareth Bale, protagonist i madh i ekipit te tij në këtë Euro, si dhe kapiteni i Spanjës, Iker Casillas.