SHPËRNDAJE

Janë publikuar formacionet e mundshme për sfidën Tottenham – Arsenal.
Derbi i Londrës zhvillohet sot në “Wembley”, ku Tottenhami pret Arsenalin e Granit Xhakës dhe Shkodran Mustafit.

Dyja klubet nuk kanë lëndime dhe pritet të startojnë këtë sfidë me lojtarët më të mirë, e cila do të zhvillohet nga ora 13:30.

Formacioni i mundshëm i Tottenham: Lloris; Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies; Dier, Dembele, Eriksen, Son, Alli; Kane.

Formacioni i mundshëm i Arsenal: Ospina; Monreal, Mustafi, Koscielny; Bellerin, Kolasinac, Xhaka, Ozil, Ramsey, Mkhitaryan; Aubameyang.