SHPËRNDAJE

Me 26 mars, Kosova do të luaj kundër Maqedonisë në ndeshjen gjysmëfinale të Play-off të Ligës së Kombeve.

Ndeshja do të luhet në stadiumin kombëtar “Teodor Proeski” (Filipi II) në Shkup nga ora 20:45.

 

 

Këtë e ka konfirmuar vetë UEFA në faqen e tyre zyrtare.

Kosova fillimisht luan me Maqedoninë dhe në rast fitoreje atëherë do të përballet me fituesin e ndeshjes Bjellorusi – Gjeorgji për një biletë në Kampionatin Evropian.