SHPËRNDAJE

Neymar

Manchester United është duke tentuar që të transferoj yllin e Brazilit dhe Barcelonës, Neymar.

GloboEsporte në Brazil dhe ESPN shkruajnë se Unitedi është gati që të paguaj 190 milionë euro për Neymarin, të cilin do ta transferonte për sezonin 2016/17.

Pato ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2018 dhe një klauzolë prej 190 milionë eurosh, por është në bisedime që ta vazhdoj kontratën deri në vitin 2020 dhe klauzola e lirimit të jetë 250 milionë euro.