SHPËRNDAJE

Valencia-Barcelona

Valencia dhe Barcelona sonte, nga ora 21:00, do ta zhvillojnë ndeshjen e kthimit në kuadër të gjysmëfinales së Copa del Rey
E përditshmja sportive katalune, Mundo Deportivo, ka zbuluar formacionet e mundshme të të dy skuadrave.

Luis Enrique në këtë takim pritet ta inkuadroj ekipin e dytë, pasi tashmë është me një këmbë në finale. Katalunasit ndeshjen e parë e ka fituar me rezultat të thellë 7:0.

Kurse, për Valencian nuk do të luaj Shkodran Msutafi, i cili në ndeshjen e parë u ndëshkua me karton të kuq.