SHPËRNDAJE

Barcelona ka marrë vetëm një barazim 0:0 me Getafen në Camp Nou, duke mbetur në vendin e parë më nëntë pikë më shumë se sa Atletico Madrid
Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde iniston se ata ende nuk e kanë fituar La Ligan dhe u duhet edhe shumë punë deri në fund.

Ai tha se duhet të djersiten shumë deri në fund, pasi kanë përballje shumë të vështira.

“Ishte një hap para edhe pse ne do të dëshironim tre pikë, por nuk u arritën. Kemi luajtur pas një muaji të zënë dhe kjo është logjike”, tha Valverde pas barazimit 0:0 me Getafen.

“Ne duhet të vazhdojmë përpara. Ka mbetur edhe shumë për tu djersitur në këtë ligë”, u shpreh ai në fund.