SHPËRNDAJE

Vettel-Ferrari

Piloti gjerman Sebastian Vettel, ka qenë ai i cili shkëlqeu në testin parasezonal të zhvilluar dje në shtegun e Jerezit në Spanjë.

Vettel ishte më i shpejti në ditën e parë të këtij testi, teksa formë tejet të mirë shfaqi edhe Mercedesi me Nico Rosbergun i cili kreu plot 157 xhiro.

Dobët ishte Fernando Alonso dhe bolidi i tij me skuadrën McLaren-Honda, raporton “BBC Sport”.