SHPËRNDAJE

Sebastian Vettel ka konfirmuar se do të largohet nga skuadra e Red Bull në fund të këtij edicioni.

Kampioni i botës në Formula 1 pas shpalljes katër herë radhazi kampion i botës mendon se është koha për sfida të reja, raporton Sporti1.

Gjermani u shpall kampion i botës katër herë radhazi duke fituar titujt në vitin 2010, 2011, 2012 dhe 2013.

Vettel pritet të kaloj te skuadra rivale Ferrari, kurse vendin e tij te Red Bull është konfirmuar se do ta zë rusi, Daniil Kvyat. 27 vjeçari në edicionin e ri ndodhet i 5-ti në klasifikim.