SHPËRNDAJE

E ardhmja e Aleix Vidal enden është e paqartë. Luis Enrique është në kërkim të një mbrojtësi të majtë, derisa Vidalin po mendon ta huazoj deri në fund të sezonit te ndonjë klub tjetër.

Sipas ESPN, interesim për transferimin e ish anëtarit të Sevillas ka shfaqur skuadra e Swansea Cityt.

Përveç ekipit anglez, interesim për Vidalin kanë shfaqur ekipe nga Italia, Spanja dhe Portugalia.