SHPËRNDAJE

Vincius Junior tashmë kë arritur në Real Madrid me një ditë vonesëTalenti i madh brazilian, Vinicius Junior ka arritur në Madrid, ku për herë të parë do të ndjehet si lojtar i Real Madridit.Ai do të qëndrojë disa ditë, ku do të ketë mundësi të takohet me bashkëlojtarët e tij të rinj dhe të vizitojë qendrën stërvitore.

Po ashtu braziliani për herë të parë do të jetë në El Clasico, jo si lojtar, por do të jetë në stadium.Vinicius gjatë verës së kaluar u transferua nga Flamengo për 45 milionë euro edhe pse vetëm 16 vjeçar, por do të qëndrojë në huazim në Brazil deri në verën e vitit 2019.