SHPËRNDAJE

Wenger duket se është tërhequr nga gara për titull pasi Arsenali ndodhet 12 pikë prapa Chelseat pas vetëm 11 ndeshjesh.

“Aktualisht Chelsea është në rrugë për t’i fituar 100 pikë këtë sezon. Nëse shikoni numrin e pikëve që kanë dhe nëse vazhdojnë kështu, atëherë askush nuk do t’i arrijë, kjo është e sigurt”.

“Tani për tani, askush nuk është i aftë që t’i sfidojë ata”, është shprehur Wenger.