SHPËRNDAJE

Mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka hedhur poshtë mundësinë që një ditë të transferohet në Amerikë.

“Asgjë nuk më është ofruar. Nuk di as për interesimin nga New York. Henry nuk më ka thirrë, nuk kam biseduar as me të, as nuk e kam numrin e tij të telefonit” ka thënë Xavi.

Xavi ka debutuar për Barcelonën  në vitin 1998, dhe për klubin katalanas ka luajtur 699 ndeshje.