SHPËRNDAJE

Gjatë muajve të fundit flitet shpesh për një largim të mundshëm të përfaqësuesit zviceran, për të cilin interesim ka shprehur sidomos Liverpooli.

Sipas magazinës zvicerane, Blick, 22 vjeçari Xherdan Shaqiri ka vendosur të qëndrojë në Allianz Arena së paku edhe një vit.

Por, ish futbollisti i Baselit ndihet mirë në Gjermani dhe nuk sheh arsye se përse të largohet nga gjiganti bavare.