SHPËRNDAJE

Toure

Real Madridi ia ka vërë syrin yllit të Mncchester Cityt, Yaya Toure
Yaya Toure pritet të largohet nga Manchester Citu në fund të këtij sezoni. Ylli i Bregut të Fildishtë nuk ka raporte të mira me Pep Guardiolan dhe për këtë duhet të kërkoj skuadër të re.

Sipas fichajes.net, Real Madridi është i gatshëm ta shfrytëzoj këtë situatë dhe ta transferoj lojtarin në Santiago Bernabeu.

Zinedine Zidane synon që me Touren ta forcoj edhe më shumë mesfushën. Touren e njeh mirë La Ligën pasi ka luajtur ta Barcelona nga viti 2007 e deri më 2010.