SHPËRNDAJE

Shumica e nënave janë në dijeni se sa e vështirë është të bësh blerje derisa je në shoqërinë e fëmijëve.

Kështu, një nënë ka zbuluar një mashtrim ‘gjenial’ për të mbajtur fëmijët nën kontroll dhe poashtu të lumtur derisa ju mund të kryeni blerje.

 A mum revealed her creative trick for keeping your kids happy during a supermarket shop - using just two pegs and an ice cube tray

Ajo ka përdorur kub akulli, derisa në të ka vendosur pemë e drithera të ndryshme, shkruan The Sun.

Por, bazuar në këtë ide ju mund të vrisni dy zogj me një gur, fëmijët ushqehen kurse ju realizoni blerjet e nevojshme.

 A large icetray is all yours for just £4.62 at Amazon.

Nëna, Lauren ndau një hile ‘gjeniale’ për të shpërqendruar fëmijët dhe për t’i bindur ata – dhe kjo është e gjitha falë disa kunjave dhe një tabaka me kub akulli.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lidhni një tabaka akulli me ushqime të shijshme në pjesën e përparme të karrocës së supermarketeve.