SHPËRNDAJE

noizy

Noizy dhe Babastars janë përleshur me armë sot në Prishtinë. Tre persona janë arrestuar, dhe mësohet se i plagosuri është reperi Noizy. Historia e konflikteve mes tyre në fakt ka kohë që ka nisur.

Kohë më parë reperi u përlesh me anëtarët e labelit kosovar në Zvicër ndërsa vazhdimisht nuk kanë munguar thumbat mes tyre përmes këngëve të publikuara.

Noizy nuk ka hezituar që të tallet me reperin Cozman muaj më parë duke i përmendur atij të dashurën Tunën, me të cilën sipas tij ai kishte pasur marrëdhënie seksuale.

Duket që kjo intervistë të ketë thelluar akoma armiqësinë mes tyre duke sjellë edhe ngjarjen e sotme.