SHPËRNDAJE

Barcelona në çerekfinale të ligës së kampionëve do të takohet me Atletico Madrid.

Drejtori sportiv i Barcelonës Andoni Zubizareta ka thënë se Altetico është njëri ndër klubet më të forta në Evropë, mirëpo ekipi i tij din se si ta mposht atë.

“Ky është shorti më i fortë në historinë e ligës së kampionëve. Secili kundërshtar ka qenë i vështirë, Altetico është njëri ndër ekipet më të forta në Europë”

“E dim si do të luajmë me ta në Camp Nou dhe Vicente Calderon” ka thënë Zubizareta.