SHPËRNDAJE
epa05717267 Benfica's Nelson Semedo fights for the ball with Boavista's R. Santos during their Portuguese First League soccer match held at Luz Stadium in Lisbon, Portugal, 14 of January 2017. EPA/MIGUEL A. LOPES

Barcelona ka kompletuar trasnferimin e Nelson Semedos nga Benfica.
“Barcelona ka arritur marrëveshje me Benfican për Nelson Semedon, mbetet për t’u kryer testet mjekësore gjatë ditës së nesërme në Barcelonë”, shkruhet në njoftimin e klubit.

Lojtari ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare dhe të premten do t’i kryejë testet mjekësore.

Sipas Mundo Deportivos, Barça do t’i paguajë 30 milionë euro Benficas për shërbimet e portugezit, i cili do të konkurrojë me Aleix Vidal e Sergio Roberto për pozitën e mbrojtësit të djathtë.