SHPËRNDAJE

Lionel Messi është edhe zyrtarisht golashënuesi më i mirë në Europë në kuadër të klubeve
Sulmuesi argjentinas ka shënuar 45 gola në të gjitha garat këtë sezonë duke qenë për një golë para sulmuesit egjiptian Mohamed Salah më 44 gola dhe Cristiano Ronaldo i Portugalisë.

Pas kësaj treshe rënditet Robert Lewandowski i Bayernit më 41 gola, po aq sa Harry Kane i Tottenham dhe Ciro Immobile i Lazios.

Në pozitën e shtatë është Edinson Cavani i PSG më 40 gola.

31 gola i kanë shënuar edhe Luis Suarez i Barcelonës me Aubameyangun e Arsenalit.

Në fund është sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero më 30 gola.