SHPËRNDAJE

Pasi që ka impresionuar në Botërore, mbrojtësi e ka bindur Julen Lopetegui që ta bëj transferin e parë këtë verë në Santiago Bernabeu
Real Madridi e ka zyrtarizuar transferin e tyre të parë pasi që kanë ktransferuar të riun e Real Sociadadit dhe të Spanjës, mbrojtësin Alvaro Odriozola.

Odriozola (22) ka pasur kritika të ndryshme për paraqitjet e tij në San Sebastian në La Liga.

Mësohet se Real e ka transferuar atë për më shumë se 40 milionë euro, aq sa ishte klauzola e tij e lirimit.