SHPËRNDAJE

Tashmë është zyrtare. Zinedine Zidane rikthehet në Real Madrid pasi kishte lënë skuadrën në fund të sezonit 2017/18. E konfirmon edhe vet klubi nëpërmjet një komunikate zyrtare që thotë:

Bordi drejtues ka arritur akordin për emërimin e Zinedine Zidane si trajner i ri i Real Madridit me bashkëpunimin që futet në fuqi menjëherë në këtë sezon dhe që do të zgjasë deri më 30 Qershor, 2022.

Presidenti i Real Madridit do të shfaqet sot sëbashku me Zinedine Zidane në ora 20:00 në dhomën e konferencave në Santiago Bernabeu për të prezentuar trajnerin e ri.