SHPËRNDAJE

Një vajzë 19 vjeçe është kritikuar nga të huajt për mos depilimin e qimeve të trupit.

Macey (pictured) revealed she's dealt with negative attention since growing her body hair, including a viral photo on Facebook

Macey Duff, 19 vjeç, nga Nevada, e cila filloi të depilonte këmbët dhe nën sqetullat në moshën dhjetë vjeç, tha që ndjehej e kushtëzuar për ta bërë këtë nga shoqëria.

Macey Duff, 19, (pictured) from Nevada, was inspired to stop shaving her body hair when she moved to Hawaii in 2016

Valltarja kaloi gjashtë vjet duke u ndier e turpëruar, duke mos lënë qimet e trupit të rriten nga frika se mos talleshin të tjerët.

Në vitin 2016, kur ajo u transferua në Hawaii me familjen e saj pasi babai i saj kishte një ofertë pune, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

Motra e saj Ally, 19 vjeç, vuri në dukje një grua të veshur me një kostum noti, duke treguar këmbët e trasha dhe të pa depiluara në plazh.

Macey (pictured) who began shaving her legs and arms at the age of ten, said she felt conditioned to shave despite having always wanted to grow her body hair

Pas disa muajsh ajo pa në Instagram një grua tjetër e cila poashtu urrente kaq shumë të depilohej vazhdimisht.

Ajo zbuloi se ishte fillimisht një sfidë, sepse ndihej e frikësuar nga reagimi i publikut.

Sidoqoftë, adoleshentja nuk është penduar dhe pranon që ajo rriti një lidhje personale me trupin e saj, ndërsa gjithashtu mësoi të pranonte veten për atë që është.

Macey (pictured) was inspired to stop shaving after her sister Ally, 19, spotted an unshaven woman wearing a one-piece swim suit at the beach

Gjatë rrugëtimit të saj, ajo ka marrë shumë kritika mbi vendimin e saj për t’i lënë qimet e trupit të rriten dhe madje ka pasur të huaj që t’i afrohen asaj për të shprehur neverinë e tyre. /Indeksonline/

Macey (pictured on a beach) said it took about a month for her hair to grow out and she hasn't used a razor since