SHPËRNDAJE

Në nderime të dëshmorit të parë të UÇPMB-së, Fatmir Ibishi i cili ra heroikisht njëzet vite më parë në hyrje të fshatit Konçul ishte edhe kryetari i APN-së dega në Bujanoc, Arbër Pajaziti.

Pajaziti në një shkrim përkujtimorë në fb ka shkruar Në nderime të dëshmorit të parë të UÇPMB-së, Fatmir Ibishi, i cili ra heroikisht njëzet vite më parë në hyrje të fshatit Konçul.

Lavdi jetës dhe veprës së tij dhe të gjithë dëshmorëve të kombit, shkruan Pajaziti./presheva.com/