SHPËRNDAJE

Arsenal po planifikon blerje për të forcuar ekipin në mënyrë që të mos pësojsë një sezon zhgënjyes si ky i fundit.

‘Topçinjtë’ jan ë hedhur në kërkim për një sulmues dhe sipas mediave britanike në radarin e tyre është sulmuesi e Barcelonës, Malcom.

Braziliani nuk arriti të gjente hapësira tek Barcelona nga konkurrenca e fortë por nuk ishte as i preferuar nga trajneri Valverde.

Sun shkruan se Arsenal është i gatshëm të paguajë 31.5 milion paund për të nënshkruar me brazilianin.