SHPËRNDAJE

Arsenal raportohet se ka kontaktuar Romën për transferimin e Lorenzo Pellegrinit, mirëpo Topçinjtë po rivalizohen për mesfushorin.

Skuadra londineze besohet se ka kontaktuar me agjentin e mesfushorit, mirëpo që u duhet të paguajnë 30 milionë euro për ta transferuar atë në këtë verë.

22-vjeçari përveç që po kërkohet nga Arsenali, ai poashtu ka arritur të kapë interesimin edhe të skuadrave si, Tottenham Hotspur, Milanit dhe Interit.

Por, Roma thuhet se nuk është e nxituar ta shet Pellegrinin, pasi po tenton ta rris klauzolën e tij dhe mos ta shesë në vlerën e 30 milionë eurove.

Skuadra londineze ka dështuar në sezonin e kaluar të kualifikohet në Ligën e Kampionëve, duke përfunduar ne vendin e pestë në Ligën e Kampionëve, andaj kjo mund të jetë arsyeja kryesore se përse Pellegrini mund ta refuzojë kalimin në Emirates.