5.4 C
Presevo, Serbia
20.02.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

22370 Postimet 1 KOMENTET

Thaçi: Presheva, Medvegja, Bujanoci do t’i bashkohen Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, është shprehur optimist për realizimin e një marrëveshje në mes të Serbisë dhe Kosovës, ku kësaj të fundit do...

Çitaku: E rëndësishme që zëri i shqiptarëve të Luginës të dëgjohet...

  Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, konsideron se është shumë e rëndësishme që zëri i shqiptarëve të Luginës të dëgjohet në Washington DC. Ajo...

Në Serbi më së shumti martesa në Preshevë, Tutin dhe Sjenicë

Sipas statistikave zyrtare, shumica e martesave në Serbi vitin e kaluar janë bërë në Preshevë, Tutin dhe Sjenicë, por vërehet se shumë çifte në...

Heshtja ynë

Shkruan: Ramadan Rexhepi Atë ditë që mësova se kryesia e Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës më kishte nderuar me çmimin ”Esat Mekuli” për krijimtari të...

Sot votohet për Qeverinë Kurti

Sot pritet të dalë në Kuvendin e Kosovës për votim Qeveria Kurti pas arritjes së marrëveshjes për bashkëqeverisje ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike...

Gjykim për rastin e Llaskarcës, ja çka ka qenë duke bërë...

Shoferi i autobusit të “Durmo Tursit” që u përmbys afër fshatit Llaskarcë, nuk ka biseduar në telefon celular dhe nuk ka fjetur, por është...

Autostrada Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë rreth 5 milionë euro më shumë

Lëvizja ‘Fol’ ka akuzuar Ministrinë e Infrastrukturës se në mënyrë joligjore ka nënshkruar katër aneks-kontrata me operatorë ekonomikë në vlerë mbi 4 milionë euro...

Partitë shqiptare në Maqedoni nuk po gjejnë gjuhë të përbashkët për...

“Koalicioni trepalësh mes Aleancës për Shqiptarët, Lëvizjes Besa dhe Alternativës përfundimisht nuk do të bëhet realitet” thotë Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së Arben Taravari,...

Tirana patron e shqiptarëve në Luginën e Preshevës: Çështja e problemit...

Më 16 janar, katër parti politike shqiptare në Luginën e Preshevës, janë marrë vesh që në zgjedhjet parlamentare të Serbisë, të cilat pritet të...

Virusi kinez mbërrin edhe në Zvicër, dy të shtruar në spitalin...

Kjo është konfirmuar edhe nga menaxhmenti i spitalit të Cyrihut. Pas njoftimeve për dy rastet me infeksione në Francë dhe një rasti të dyshuar në...