6.6 C
Presevo, Serbia
14.12.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

22329 Postimet 1 KOMENTET

Haziri: Sot arrihet marrëveshje e madhe për ndryshim, presidentin e propozon...

Negociatat ndërmjet LVV e LDK për bashkëqeverisje, pritet të përfundojnë sot, me një marrëveshje të madhe për ndarjen e tri posteve kryesore si dhe...

Vandalizëm në shkollën fillore në Preshevë, thyhet dera dhe vjidhen ditarë...

Në orët e mbrëmjes, pas aty rreth orës 20, në shkollën fillore "Ibrahim Kelmendi" në Preshevë, pasi kishte dështuar mbledhja e radhës e këshillit...

Albin Kurti: Nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës

Në intervistën me Deutsche Welle, Albin Kurti, kryeministri i ri i pritshëm në Kosovë, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar...

Arrestohet 32 vjeçari nga komuna e Preshevës për dhunë ndaj gruas

Policia në Preshevë ka arrestuar J. A., 32 vjeç, nga komuna e Preshevës, me dyshimin se ka kryer një vepër penale, dhunës në familje. Ai...

16 vjeçari nga Gjilani e gjen pronarin e kuletës me mbi...

  Një kuletë me mbi 1000 euro është gjetur në Gjilan dhe dje po kërkohej për pronarin e saj. 16-vjeçari, Shaban Shabani nga Gjilani, ka gjetur...

Kufiri Miratoc – Llojan: Qeveritë obligojnë brenda 7 ditëve ministrinë e...

Zëvendës kryemininistri i Maqedonisë veriore Bujar Osmani ka njoftuar se Qeveritë e dy shteteve, si e Serbisë dhe Maqedonisë kanë obliguar ministritë e brendshme...

Në kufirin e Preshevës kapet shtetasi grek me 89.000 euro të...

Në vendkalimin kufitar të Preshevës, në dalje, doganierët në bashkëpunim me policinë kanë ndaluar që nga shteti të nxirren 89.000 euro të palajmëruara, njofton...

Naçi: Kosovarët donatorët më të mëdhenj, veç mërgimtarët në Zvicër brenda...

Elvis Naçi, i ftuar mbrëmjen e kësaj të marte në “Opinion” zbuloi se në vetëm 24 orë, vetëm në Zvicër, shqiptarët atje kishin dhuruar...

Çka ka deklaruar presidenti serb Vuçiq për idenë e shkëmbimit të...

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, përgjatë vizitës në Greqi ka dhënë edhe një intervistë për gazetën e njohur greke “Kathimerini”, ku ka folur për...

Eurodeputeti austriak zbulon se si lindi në Austri ideja e shkëmbimt...

Anëtari i Parlamentit Evropian, Lukas Mandl, thotë se ka besim se do të formohet një qeveri e re në Kosovë, e cila duhet të...