12.5 C
Presevo, Serbia
31.05.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

22725 Postimet 1 KOMENTET

Ja çfarë lejohet dhe çfarë mbetet e ndaluar në Zvicër pas...

Me rënien e numrit të infeksioneve dhe vdekjeve nga Covid-19, Ministri i Shëndetësisë Alain Berset ka shpallur sot hapin më të madh lehtësues në...

Vala e dytë me CoVID, a do të ketë gjendje të...

Në pyetjen se çfarë do të ndodhte nëse do të ndodhte, dhe se vala e dytë me Corona virus do të ndodhte, gjëja e...

“Kapalıçarşı”: Njihuni me Pazarin e Madh në Stamboll që pritet të...

Një heshtje e egër ka rënë mbi Pazarin e Madh të Stambollit, një nga tregjet më të vjetra, më të mëdha dhe më të...

Në Kosovë sot hapen objektet fetare, ndryshon edhe orari i lëvizjes...

Sot rihapen objektet fetare, respektivisht xhamitë dhe kishat për kryerjen e riteve fetare, ndërsa do të ndryshojë edhe orari i lëvizjes së qytetarëve, që...

Hapja e kufijve, me test apo pa test në Maqedoni, gati...

Vendet në rajon kanë filluar me hapjen e kufijve. Por një vendim të tillë për hapjen e kufirit me 1 qershor ka marrë edhe...

Nga Ulqini presin që edhe këtë vit shumica e turistëve të...

Kryetari i Partisë Demokratike në Mal të Zi, Fatmir Gjeka i cili ka edhe funksione drejtuese në Ulqin thotë se ky vend është përgatitur...

Kurti: Lehtësimi i masave nuk ndërlidhet me mundësinë e organizimit të...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se lehtësimi i kufizimit të lëvizjes nuk është i ndërlidhur me mundësinë që të ketë...

Vuçiç: Diaspora shqiptare, një problem serioz për Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka komentuar për herë të parë të ashtuquajturën si “letra e shqiptarëve për presidentin Donald Trump”, duke theksuar se,...

Filipçe: Është ende herët për hapjen e kufijve të Maqedonisë

Ministri Venko Filipçe thotë se gjatë kësaj jave është ende herët për hapjen e kufijve. Kjo çështje sipas tij duhet të diskutohet gjatë javës...

Haradinaj paralajmëron “situatë tragjike” nëse preken kufijtë e Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se tema e ndryshimit të kufijve të vendit është mbyllur. Haradinaj ka thënë në...