0.2 C
Presevo, Serbia
18.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

11344 Postimet 0 KOMENTET

Mustafa quan ministrin Gent Cakaj “kalama”, reagon kryetari i Preshevës Arifi

Që nga angazhimi im në politikë, vite më parë jam anatemuar në mënyrat më të vrazhda nga doktorri i "shkencave ukrainase" pa u kursyer...

Shqiptarët e Luginës synojnë 4 deputetë në parlamentin serb

Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë...

Ragmi Mustafa shpërthen ndaj Cakaj: Mashtrim nga një “kalama”, servilë të...

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, njoftoi dje unifikimin e partive shqiptare në Luginën e Preshevës për të kandiduar me një...

Antologjia e fëmijëvë të talentuar në Preshevë, do të botohet nga...

Shtëpia Botuese Onufri, do të botojë Antologjinë e Fëmijëvë të talentuar të Luginës së Preshevës, në kuadër të  vitit 2020,  të shpallur mbi bazën...

Më 21 janar do të mbahet manifestimi “Flaka e Janarit”

Lajmërohen të gjithë anëtarët e Shoqatës së Shkrimtarëve “Feniks” (Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë), dhe të interesuarit të tjerë, se të martën, më 21.01.2020, do...

Gent Cakaj: Uniteti partiak është faktor i rikthimit të shpresës në...

Nga fillimi i viteve të 90-ta partitë politike të Luginës së Preshevës kanë luajtur një rol jashtëzakonisht të vyer. Për herë të parë në pluralizmin...

Preshevari Oltion Bilalli ka nënshkruar kontratë profesionale me Balikesirspor

Pas kalimit në fazën testuese, Oltion Bilalli ka nënshkruar kontratë profesionale me ekipin e ligës së parë turke Balikesirspor. Sulmuesi 18 vjeçar nga Presheva ka...

Shqiprim Arifi: Ti tejkalojmë egot personale dhe interesat partiake sepse rinia...

Nënshkrimi i një marrëveshje të përbashkët për zgjedhjet parlamentare në mes të partive shqiptare në Luginë ishte kërkesë e kahtmotshme nga faktori politik e...

Emri Alternativa Demokratike Shqiptare – Lugina e Bashkuar bazohet mbi ideologjitë...

Emërtimi i listës së përbashkët pë zgjedhjet parlamentare Alternativa Demokratike Shqiptare – Lugina e Bashkuar do të bazohet mbi parime të qarta programore ku...

Pasagjerët filmojnë motorin e fluturakes duke nxjerrë flakë nga motori, piloti...

Një aeroplan i aviokompanisë “United Airlines” është detyruar të bëjë ulje emergjente në aeroportin ndërkombëtarë të New Jersey, pasi nga motori i aeroplanit filloi...