12.5 C
Presevo, Serbia
31.05.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom M

Preshevacom M

701 Postimet 0 KOMENTET

Arifi: Kriza financiare në pushtetin lokal të Bujanocit nuk është si...

Në intervistën dhënë presheva.com kryetari i Partisë Demokratike Nagip Arifi, ka thënë se edhe përkundër faktit se jemi në një gjendje të jashtëzakonshme, kriza...

Restorantet dhe kafiteritë do të kenë rregulla të obligueshme të cilat...

Shoqata hotiliere ka publikuar udhëzuesin me një sër masash sigurie të cilat do ti ndihmojnë pronarët të kafiterive dhe restoranteve. Udhëzuesi përcakton një sër udhëzimesh...

Salihu: Presheva dhe Bujanoci kanë nevojë për një spital regjional

Drejtori i Shtëpisë së shëndetit në Preshevë Driton Salihu donacionin në vlerë prej 500.000 eurove të dhuruar nga Qeveria e Kosovës e vlerëson shum...

Pajaziti: Kjo gjendje patjetër se do të kalojë por do të...

Kryetari i APN-së në Bujanoc Arbër Pajaziti në intervistën dhënë presheva.com, ndër të tjerash ka sqaruar edhe takimin me kryetarin e Bujanocit Shaip Kamberin,...

Prindërve të fëmijëve me autizëm u lejohet qarkullimi gjatë periudhës së...

Në mbështetje të nenit 200, pika 6 të Kushtetutës së Republikës së Serbisë, Qeveria me nënshkrim të presidentit të Republikës ka nxjerrur urdhëresë, në...

Covid-19: Në Rrethin e Pçinjës 92 të infektuar 11 kanë humbur...

Epidemiologu i Entit për Shëndetësi Publike në Vranjë Sllagjan Stankoviç, është shprehur se nga 180 mostra të dërguara, 167 rezultate tashmë janë kthyer. Nga këto,...

PD: Kamberi shpif në Bujanoc, sulmon në Preshevë

Partia Demokratike në Bujanoc ka reaguar sot lidhur me siç ka thënë, shpifjet e pa bazuara të Kryetarit të komunës së Bujanocit që është...

Ka filluar paraqitja e aplikacioneve të ndërmarrjeve për masat ndihmëse

Sot (e hënë) ka filluar aplikimi i ndërmarrjeve për ndihmë shtetërore në kuadër të masave ekonomike për rehabilitimin e pasojave të ndikuara nga virusi...

Kamberi kërkon ndërmjetësimin e TK në Ministrinë e Financave për të...

Kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi lidhur me bllokadën financiare me të cilën llogaria e Komunës së Bujanocit po përballet për disa ditë...

Presheva në mesin e komunave të ralla në Sërbi që nuk...

Presheva është njëra nga vetëqeverisjet lokale të paktat në Serbi, ku jo vetëm që nuk është regjistruar ndonjë rast me virusin korona, por nuk...