12.5 C
Presevo, Serbia
31.05.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom M

Preshevacom M

701 Postimet 0 KOMENTET

PD: 7 Prilli më shumë se çdo herë tjetër na kujtonë...

7 Prill në gjith rruzullin toksor shënohet si Dita Botërore e Shëndetit, por për fat të keq këtë vit kjo ditë po shënohet ndryshe...

Bujanoc: 77 vjeçarja nga komuna e Bujanocit e konfirmuar me Covid-19

Sipas të dhënave të fundit nga Enti për Shëndetësi Publike nga Vranja, 77 vjeçarja nga komuna e Bujanocit pas testit të bërë ka rezultuar...

Komuna e Bujanocit me detyrime financiare 6.882.755 dinarë (58.328 euro) në...

Komuna e Bujanocit ka ditë që është në detyrime financiare të pashlyera të cilat sipas të dhënave në regjistrin e Ministrisë së Financave mbi...

Raporti i fundit, virusi korona ka marrë 31 jetë në Serbi,...

Në Sërbi sot deri në ora 15 janë regjistruar gjithsej  1,171 raste me Covid-19. Që nga raporti i fundit, janë testuar mostrat e 637 personave,...

APN-Bujanoc: Uniteti mëse i nevojshëm në këtë periudhë

Alternativa për Ndryshim dega në Bujanoc përmes një komunikate të lëshuar për opinion ka ftuar për unitet të përgjithshëm me qëllim që këtë periudhë...

1.060 të infektuar, 28 të vdekur nga COVID-19 në Sërbi

Në Sërbi deri në ora 15:00 të ditës së sotme janë regjistruar gjithsej 1,060 raste me COVID-19. Që nga raporti i fundit, janë testuar mostrat...

Salihu: Fati i shqiptarëve në Serbi, i lidhur ngushtë me atë...

Fati dhe e ardhmja e ne shqiptarëve në Serbi janë të lidhura drejtpërdrejtë me fatin dhe të ardhmen e shqiptarëve në Kosovë. Një Kosovë me...

Banja e Bujanocit është shëndërruar në karantinë. Studentët nga Turqia do...

Spitali special Banja e Bujanocit me vendim të Qeverisë së Sërbisë nga 26 marsi është shëndërruar në karantinë dhe në këtë objekt do të...

Ditë e vështirë në Sërbi “Shpërthimi i koronavirusit” brenda 24 orëve,...

Dita e fundit e Marsit do të mbahet mend, tani për tani, si më tragjikja që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit në Serbi,...

Trupi koordinues njofton se studentët nga Presheva dhe Bujanoci kanë mbërritur...

Trupi koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, përmes një komunikate të lëshuar për opinion njofton se studentët nga komunat Preshevë dhe Bujanoc të cilët...