12.5 C
Presevo, Serbia
31.05.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom M

Preshevacom M

701 Postimet 0 KOMENTET

Bujanoc: Opozita kërkon ndarjen e 12 milion dinarëve për funksionim të...

Shefi i grupit të këshilltarëve të PD-së në Kuvendin Komunal të Bujanocit, Hajredin Hyda në diskutimin e tij në mbledhjen e Kuvendit Komunal të...

APN Bujanoc: Pushteti po ndanë para për (dez)Informim

Kryetari i Alternativës për Ndryshim në Bujanoc Arbër Pajaziti edhe njëherë ka paraqitur pakënaqësit rreth ndarjes së mjeteve nga buxhetit komunal për informim në...

Bujanoc: Ia vazhdon kontratën edhe për 6 muaj sekretarit në pension!

Edhe përkundër faktit se drejtori i NP Komunalisë në Bujanoc Adem Hasani në mbledhjen e fundit të Këshillit komunal deklaroi se në këtë ndërmarrje...

Bujanoc : Lokali i fundit në duar të shqiptarëve, trazohen serbët

Lokali i vetëm në sheshin K.Petrovic në qendër të Bujanocit i cili kishte qenë në pronësi të sërbëve tashmë ka kaluar në pronësi të...

Edhe kjo ndodh në Bujanoc: Me diplomë MASTER “7 Marsi” e...

Papunësia dhe kushtet e vështira ekonomike, diskriminimi dhe inatet politike që po mbretërojnë  komunën e Bujanocit gjithnjë e më shumë po ndikojnë në rritjen...

Musliu me bashkëluftëtarë homazhe në Prekazin Legjendarë

Me rastin e përvjetorit të betejës së Jasharajve të cilët ndryshuan Historin e Kosovës dhe ramjes së Komandantit legjendarë Adem Jasharit, komandanti i shtabit...

Bujanoc: Hakmerret Kamberi, mjekun me përvojë 2 vjeçare e lë pa...

Jo rastësisht drejtoresha e Shtëpisë së Shëndetit në Bujanoc Lela Jovanoviç ka deklaruar gjatë hapjes së konkursit për plotësimin e vendeve të punës për...

Arsiç i përgjigjet Hasanit: Shtëpia e Shëndetit në Bujanoc mbetet nën...

Deputeti shqiptarë në Parlamentin e Sërbisë Fatmir Hasani në deklaratën e tij të fundit për media, duke folur për bisedimet mes dy vendeve Kosovë-Sërbi...

Bejtullahu: Dekorata e komandantit të përgjithshëm të UÇPMB-së, na bënë krenarë...

Gjeneral Shefket Musliu dekorohet me medalje të artë dhe me Urdhërin i Pavarsisë. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot për nderë të ditës së...

Musliu: Le ta vlerësojë populli përse KKSH nuk i dha mirënjohje...

Këshilli Kombëtarë Shqiptarë me rastin e 1 dhe 2 Marsit të vitit 1992 kur shqiptarët e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës përmes Referendumit i thanë...