SHPËRNDAJE

Në 12 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka uruar qytetarët jo vetëm të Republikës së Kosovës por çdo Shqiptar anë e mbanë botës.

Në urimin e tijë thuhet.

Lavdi ushtarëve që dhanë më të shtrenjtën jetë që ne sot ta gëzojmë këtë liri.

Gjithashtu rrespekt të gjithë atyre që kontribuan në mënyrën e vet për ta ndërtuar një shtet të pavarur dhe sovran.

Qytetarët e Luginës së Preshevës presin të jenë pjesë e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit dhe çështja jonë të zgjidhet njëherë e përgjithmonë.

Bashkangjitja jonë me Republikën e Kosovës presim të bëhet realitit.

Urime përvjetori i dymbëdhjetë Kosovë thuhet në mesazh urimin e kryetarit të komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi./presheva.com/