SHPËRNDAJE

Kryengritja do vazhdojë , deri në çlirim nga fshirja e narkoshtetit nga faqja e dheut’, kështu tha ish-kryeministri Sali Berisha në në lidhje live në emisionin Open në Top Channel.

“ Ai arriti të rivendos monizmin , do ç’bëjë 30 vitet e këtij vendi, në një kohë kur në specializimet e ndërkombëtarëve u tha se dekretet e Presidentit mund të vlerësohen nga Gjykata Kushtetuese dhe jo nga nga narko KQZ, narko kolegji i partisë, narko parlamenti”.

I pyetur se cili është qëllimi i protestës, Berisha tha: ‘Duam të çlirojmë Shqipërinë nga narkoshteti i ndërtuar nga Rama”.

Ndërsa protestat i cilësoi si kryengritje popullore.