SHPËRNDAJE

Cristiano Ronaldo është gati të bëhet fqinjë me yllin e UFC-së, Conor McGregor, pasi vuri në dukje një vilë pushimi prej 1.4 milion eurosh në Spanjë.

Legjenda portugeze e futbollit, e cila aktualisht luan për Juventusin, ka blerë një vilë luksoze në Marbella me katër dhoma gjumi për t’ia shtuar perandorisë së tij prej 29 milionë eurove.

Futbollisti 34-vjeçar, i cili llogaritet se ka një pasuri prej 401 milionë eurove dhe nënshkroi kontratë me Nike në vitin 2016 me vlerë 880 milionë eurove, është i famshëm për shpenzimet ekstravagante.

Vila ka pamje drejt Mesdheut dhe ka një fushë golfi dhe ka palestër private, kinema dhe pishina “pafundësisht”.

McGregor do të mirëpresë ardhjen e Ronaldos, dyshja që kanë stërvitur së bashku në të kaluarën dhe janë miq të mirë.

Ndryshe, sulmuesi edhe në sezonin e ri futbollistik do ta shohim në fanellat e bardhezinjve italian.