SHPËRNDAJE

Kryetari i Parlamentit të Serbisë, Ivica Daçiq reagoi pas fjalimit të Shaip Kamberi, duke i quajtur të rreme akuzat e tij kundër Presidentit Vuçiq, Kryeministrit Brnabiq dhe Qeverisë së Serbisë.

Daçiç tha se Kamberi nënçmon dhe fyen parlamentin dhe se ai, si president, nuk do ta lejojë atë.

– Në Bujanoc jetojnë 50 përqind serb, dhe ata nuk janë në qeverinë lokale – iu drejtua Daçiç Kamberit./presheva.com/