SHPËRNDAJE

Frenkie De Jong sot ka debutuar me fanellën e Barcelonës në ndeshje kundër Chelseat.

22-vjeçari u aktivizua me të filluar pjesa e dytë dhe bëri 45 minuta të shkëlqyera, duke dominuar mesfushën.

Pasime të sakta, driblime, kombinime me shokët e skuadrës. De Jong ishte lojtari më i mirë në fushën e lojës për Barcelonën.

Embedded video

Holandezi po tregon se 75 milionë eurot e paguara nuk kanë shkuar dëm.

Ai është një mesfushor me një të ardhme të madhe, i cili edhe pse në një moshë të re, ka pjekurinë e një veterani në mesfushë.