SHPËRNDAJE

Disa pamje të publikuara në internet tregojnë një fëmijë të vogël duke shëtitur në pjesën e jashtme të një blloku apartamentesh në Tenerife në Spanjë, pasi u doli nga një dritare e katit të pestë.

Sipas mediave të huaja, pamjet e fëmijës kanë shkuar virale, me ata që i kanë parë pamjet duke shprehur mosbesimin e tyre.

Siç supozohet, fëmija del nga një dritare e hapur, para se të bënte “një shëtitje” në anën e ndërtesës duke shkuar drejt ballkonit dhe pastaj duke u kthyer përsëri.

Momenti drithërues është kur fëmija duket se humb ekuilibrin, derisa gjendet afër dritares.

Nuk dihet kush e ka filmuar videon, por është ndarë në rrjetet sociale ku edhe shpërndarë me mijëra herë.

Një përshkrim krahas videos thotë: “O Zot! Ky vogëlush arriti të ngjitej nga kjo dritare e ndërtesës ndërsa prindërit po bënin dush”.

“Kjo me sa duket ka ndodhur gjatë fundjavës në një pronë në Playa Paraiso, Tenerife!”.

Child climbs out of apartment balcony window 4 floors up and runs along dangerous ledge in Tenerife!

OMG! This toddler managed to climb out of this building window whilst the parents were taking a shower.The incident took place on Saturday at a building in Playa Paraiso, Tenerife. The video was taken by the daughter of a Belgian tourist staying at an apartment close to this one. His Daughter took the video whilst he was running over to the building to try and do something and notify security He doesnt want any publicity so we won´t share his name. Report and update provided by journalist Pia Guevara Manosalva

Gepostet von I Love Tenerife am Montag, 6. Januar 2020